
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | General Purpose |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 50 mA |
| Output Type | TTL |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 5 V |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Response Time | 200 ns |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 7.5 mA |
| Input Bias Current | 250 nA |
| Quiescent Current | 5.1 mA |
| Max Supply Current | 5.1 mA |
| Nominal Supply Current | 7.5 mA |
| Max Input Current | 250 nA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 7.5 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 2.5 V |
| Voltage Gain | 106.02 dB |
Stock: 1971
Distributors
pcbx
Unit Price$0.72029
Ext.Price$0.72029
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.72029 | $0.72029 |
| 10 | $0.58531 | $5.85310 |
| 25 | $0.53880 | $13.47000 |
| 50 | $0.49599 | $24.79950 |
| 100 | $0.45658 | $45.65800 |
| 300 | $0.41651 | $124.95300 |
| 500 | $0.37995 | $189.97500 |
| 1000 | $0.36006 | $360.06000 |
